Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co to je konstruování v softwaru CATIA V5?


CATIA V5 nabízí rozsáhlou sadu konstrukčních nástrojů pro vytváření 3D modelů, jako je drátový model a modelování povrchu, modelování těles a parametrické modelování. Pomocí těchto nástrojů mohou konstruktéři vytvářet složité tvary a geometrie, manipulovat s nimi, aby dosáhli požadovaného designu, a analyzovat je, aby se ujistili, že splňují požadované specifikace.

 

CATIA V5 navíc nabízí řadu funkcí a nástrojů pro spolupráci a správu dat, které konstruktérům umožňují efektivně a účinně pracovat v týmech a spravovat své návrhy a data v průběhu celého procesu návrhu.

 

Celkově lze říci, že navrhování v CATIA V5 zahrnuje používání řady nástrojů a funkcí k vytváření 3D modelů dílů a sestav a spolupráci s ostatními, aby bylo zajištěno, že návrhy splňují požadované specifikace a jsou připraveny k výrobě.

Popis konstruování softwaru CATIA V5.

CATIA V5 je výkonný 3D software pro počítačem podporované navrhování (CAD), který se používá v různých průmyslových odvětvích k vytváření, simulaci a analýze složitých návrhů. Je vyvinut společností Dassault Systèmes a je široce používán v odvětvích, jako je letecký a kosmický průmysl, automobilový průmysl, průmyslové stroje a spotřební zboží.

 

Software poskytuje uživatelsky přívětivé rozhraní, které umožňuje konstruktérům vytvářet 3D modely dílů a sestav pomocí různých modelovacích technik, jako je drátový model, modelování povrchu a modelování těles. Poskytuje také pokročilé funkce, jako je parametrické modelování, které konstruktérům umožňuje snadno provádět změny návrhu, a virtuální simulační a analytické nástroje, které konstruktérům umožňují testovat a optimalizovat návrhy před výrobou.

 

CATIA V5 obsahuje také nástroje pro spolupráci, které umožňují, aby na jednom projektu pracovalo více konstruktérů současně. Podporuje také správu dat a řízení verzí, což umožňuje efektivní spolupráci a správu konstrukčních dat.

 

Kromě toho software poskytuje řadu modulů a aplikací pro specifické konstrukční úlohy, jako je návrh plechů, návrh forem a nástrojů a konstrukční analýza. Tyto moduly a aplikace lze přizpůsobit specifickým potřebám různých průmyslových odvětví.

Celkově lze říci, že CATIA V5 je komplexní a všestranný software pro navrhování, simulaci a analýzu složitých výrobků a sestav a je široce používán v odvětvích, která vyžadují kvalitní, přesné a efektivní konstrukční a výrobní procesy.

 

Další novinky

Řešení pomocí 2D skořepinových elementů

Na obr.6 jsou zobrazeny nosníky tvořené skořepinovými elementy. Každý nosník je tvořen 4 uzlovými skořepinovými elementy...

Číst více

Řešení pomocí tělesových elementů

Na obr.10 jsou zobrazeny nosníky tvořeny tělesovými elementy. Každý nosník je tvořen 8 uzlovými tělesovými elementy...

Číst více

Metoda konečných prvků a její použití

Schopnost předpovídat chování strojů a zařízení má obecně má velký význam v každé fázi inženýrského procesu...

Číst více