Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Popis vývoje výrobku

Vývoj produktu je proces vytváření nových produktů nebo zdokonalování stávajících produktů s cílem uspokojit potřeby a přání zákazníků. Zahrnuje řadu kroků od nápadu až po komercializaci a může se lišit v závislosti na odvětví a vyvíjeném produktu.

 

Proces vývoje produktu obvykle zahrnuje následující fáze:

 

-Nápad: Tato fáze zahrnuje generování a shromažďování nápadů na nové výrobky nebo vylepšení stávajících výrobků. Nápady mohou pocházet z různých zdrojů, například ze zpětné vazby od zákazníků, průzkumu trhu nebo interních brainstormingů.

 

-Vývoj konceptu: V této fázi se vyhodnocují a upřesňují nápady vzniklé ve fázi nápadů. Koncepty mohou být rozvíjeny prostřednictvím náčrtů, prototypů nebo maket a mohou být testovány s potenciálními zákazníky za účelem získání zpětné vazby.

 

-Návrh a konstrukce: Tato fáze zahrnuje vytvoření podrobných návrhů a technických specifikací výrobku. Může zahrnovat vývoj 3D modelů, tvorbu technických výkresů a určení materiálů a výrobních postupů potřebných k vytvoření výrobku.

 

-Testování a ověřování: Tato fáze zahrnuje testování výrobku, aby se zajistilo, že splňuje požadavky zákazníka a průmyslové normy. Může zahrnovat testování odolnosti, bezpečnosti, výkonu a uživatelského komfortu.

 

-Výroba a produkce: Tato fáze zahrnuje nastavení výrobních procesů a výrobu výrobku. Může zahrnovat shánění materiálů a komponent, budování výrobních zařízení a školení personálu.

 

-Uvedení na trh a komercializace: Tato fáze zahrnuje uvedení výrobku na trh a jeho propagaci potenciálním zákazníkům. Může zahrnovat vytvoření marketingových kampaní, stanovení cenových strategií a vybudování distribučních kanálů.

 

V průběhu celého procesu vývoje výrobku je důležité zohlednit faktory, jako je poptávka na trhu, konkurence, regulační požadavky a výrobní náklady. Úspěšný vývoj výrobku vyžaduje spolupráci multifunkčního týmu, který zahrnuje designéry, inženýry, marketéry a další odborníky, kteří spolupracují na vytváření výrobků, jež splňují potřeby zákazníků a překonávají jejich očekávání.

Další novinky

Řešení pomocí 2D skořepinových elementů

Na obr.6 jsou zobrazeny nosníky tvořené skořepinovými elementy. Každý nosník je tvořen 4 uzlovými skořepinovými elementy...

Číst více

Řešení pomocí tělesových elementů

Na obr.10 jsou zobrazeny nosníky tvořeny tělesovými elementy. Každý nosník je tvořen 8 uzlovými tělesovými elementy...

Číst více

Metoda konečných prvků a její použití

Schopnost předpovídat chování strojů a zařízení má obecně má velký význam v každé fázi inženýrského procesu...

Číst více