Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co je to bez výkresová dokumentace ve 3D?

Software poskytuje modul pro kreslení, který konstruktérům umožňuje vytvářet 2D výkresy 3D modelů vytvořených v softwaru. Kreslicí modul obsahuje nástroje pro vytváření různých typů pohledů, například izometrických, řezů a detailních pohledů. Poskytuje také nástroje pro přidávání rozměrů, poznámek a symbolů do výkresů.

Kromě toho software poskytuje nástroje pro import a export 2D výkresových souborů v různých formátech, jako jsou DXF, DWG a IGES. To umožňuje konstruktérům pracovat s 2D výkresy vytvořenými v jiném softwaru a sdílet své 2D výkresy s ostatními, kteří nemusí mít přístup k softwaru CATIA V5.

Je však důležité poznamenat, že hlavní síla CATIA V5 spočívá v jejích schopnostech 3D modelování. I když poskytuje nástroje pro práci s 2D výkresy, pro určité typy projektů, které vyžadují větší zaměření na 2D výkresy, může být vhodnější jiný software určený speciálně pro 2D kreslení.

 

Co je to virtuální realita pro konstrukční kanceláře?

Virtuální realita (VR) je technologie, která uživatelům umožňuje zažít počítačem vytvořené 3D prostředí, jako by se v něm nacházeli. V kontextu projekčních kanceláří lze VR využít k vylepšení procesu navrhování tím, že návrhářům poskytuje pohlcující, interaktivní a kolaborativní prostředí, v němž si mohou prohlížet a hodnotit své návrhy.

Pomocí technologie VR mohou návrháři vytvářet a manipulovat s 3D modely svých návrhů v reálném čase, což jim umožňuje zkoumat různé možnosti a iterace návrhu. Mohou také přirozenějším způsobem interagovat se svými návrhy a pomocí gest rukou nebo ovladačů se pohybovat ve virtuálním prostředí a manipulovat s objekty.

Kromě toho může VR usnadnit spolupráci a komunikaci mezi návrháři, zúčastněnými stranami a klienty. Pomocí VR si může více uživatelů současně prohlížet stejný návrh a pracovat s ním bez ohledu na jejich fyzickou polohu. To umožňuje efektivnější přezkoumání návrhu, sezení se zpětnou vazbou a rozhodovací procesy v oblasti návrhu.

Celkově může technologie VR poskytnout projekčním kancelářím účinný nástroj pro zlepšení procesu navrhování, zlepšení spolupráce a komunikace a vytvoření poutavějších a pohlcujících zážitků z navrhování.

Další novinky

Řešení pomocí 2D skořepinových elementů

Na obr.6 jsou zobrazeny nosníky tvořené skořepinovými elementy. Každý nosník je tvořen 4 uzlovými skořepinovými elementy...

Číst více

Řešení pomocí tělesových elementů

Na obr.10 jsou zobrazeny nosníky tvořeny tělesovými elementy. Každý nosník je tvořen 8 uzlovými tělesovými elementy...

Číst více

Metoda konečných prvků a její použití

Schopnost předpovídat chování strojů a zařízení má obecně má velký význam v každé fázi inženýrského procesu...

Číst více